Pliškova v boju za polfinale boljša od Halepove

WTA 1. Nov 201916:56 > 16:59
Clive Brunskill/Getty Images

Čehinja Karolina Pliškova je na zadnjem obračunu skupinskega dela zaključnega turnirja serije WTA v Šendženu s 6:0, 2:6 in 6:4 premagala Simono Halep.

Obračun za zadnjo polfinalno vstopnico je bil izredno napet. Prvi niz je zanesljivo dobila 27-letna Čehinja, ki je letošnji zmagovalki Wimbledona zavezala kravato, nato pa se je prebudila tudi Halepova, ki je drugi niz dobila s 6:2.

Romunka je navduševala tudi na začetku tretjega niza in povedla z 2:0, nato pa povsem odpovedala. Pliškova je nanizala pet zaporednih iger in povedla s 5:2. Toda tudi to še ni bil konec za Halepovo, ki se je vrnila in znižala na 5:4 ter imela na svoj servis priložnost za izenačenje, ki pa jo je zapravila. Pliškova je nato v odločilnem trenutku prišla do brejka in po uri in 45 minutah slavila veliko zmago.

Vijoličasto skupino je prepričljivo dobila Elina Svitolina. Ukrajinka je namreč dobila še tretji obračun, tokrat je bila s 7:5 in 7:6 boljša od rezervistke Sofie Kenin, ki je vskočila namesto Biance Andreescu.