116. igralka sveta usodna za Sereno

Dylan Buell/Getty Images

Američanka Shelby Rogers je poskrbela za veliko presenečenje v četrtfinalu turnirja v Lexingtonu, potem ko je premagala slovito rojakinjo Sereno Williams z 1:6, 6:4 in 7:6 (5). Zaključne boje (kot tudi iz turnirja iz Prage) spremljajte v živo na SK 2.

Shelby Rogers je trenutno 116. igralka sveta, do zmage proti eni od najboljših igralk vseh časov pa je prišla po dveh urah in devetih minutah igre.

To je bil prvi medesbojni obračun Američank, v katerem je Rogersova prišla do tretje zmage proti Top 10 igralki v karieri.

Serena Williams je odlično začela dvoboj in prvi niz dobila s 6:1. Zdelo se je, da bo prišla do nove gladke zmage, toda Rogersova je v nadaljevanju veliko bolje servirala, igrala bolj agresivno in po zaslugi breaka v deseti igri drugega niza prišla do izenačenja.

V odločilnem tretjem nizu je odločala podaljšana igra. Rogersova je bila vnovič bolj zbrana in za največjo zmago v svoji karieri izkoristila drugo zaključno žogico.

Rogersova se bo za finale pomerila proti Jil Teichmann, ki je bila boljša od Catherine Bellis (6:2, 6:4), za drugo finalno vstopnico se bosta udarili Jennifer Brady in Cori Gauff. Prva je bila boljša od Marie Bouzkove (6:1, 6:2), druga pa od Ons Jabeur (4:6, 6:4, 6:1).

V polfinalu turnirja v Pragi je po šestih zaporednih zmagah med dvojicami klonila Tamara Zidanšek. Konjičanka je z nizozemsko partnerko Arantxo Rus morala priznati premoč domačemu paru Lucie Hradecka/Kristina Pliškova, ki je zmagal s 6:3, 3:6 in 10:4.