Perez: Mbappe v Realu? Ni prostora, kdo bo odšel?

La liga 28. Jun 201710:16 > 10:19
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Predsednik madridskega Reala Florentino Perez je prepričan, da Cristiano Ronaldo ostaja, medtem ko Kylian Mbappe vsaj letos poleti še ne bo okrepil kraljevega kluba.

Stu Forster, Getty Images Sport

Po besedah Florentina Pereza za 18-letnega vzhajočega zvezdnika vsaj v tem trenutku enostavno ni prostora v ekipi Zinedina Zidana. “Mbappe je odličen in zelo mlad nogometaš. Rad imam takšne igralce, toda ekipa je sestavljena iz 24 nogometašev. Na igrišču jih je le 11. Bilo je veliko igralcev, ki niso našli mesta pri Realu. Sedaj imamo najboljšo ekipo na svetu, kar smo dokazali minulo sezono. Nekaj let gledamo Mbappeja, toda če ga kupimo, kdo bo potem zapustil Real?” se sprašuje prvi mož kraljevega kluba, ki se je že sestal z družino Kyliana Mbappeja. Mladi Francoz je v minuli sezoni v vseh tekmovanjih za Monaco zbral 44 nastopov in dosegel 26 zadetkov.

Perez je še zanikal, da bi se Real z Manchester Unitedom dogovarjal o prestopu napadalca Alvara Morate. Rdeči vragi naj bi bili za napadalca pripravljeni plačati 70 milijonov evrov, medtem ko Real menda zahteva še 10 ali celo 20 milijonov več. “Ne pogovarjamo se z Unitedom. In ni res, da sta kluba dosegla dogovor. Ni še niti konec junija in do 31. avgusta je še veliko časa. Mi bomo sprejeli najboljšo odločitev, toda Real v prvi vrsti ni klub, ki prodaja igralce,” je dodal Perez, ki ne dvomi, da bo prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo kljub razočaranju z davčno afero ostal prebivalec španske prestolnice.