Gajser poskrbel, da bo Slovenija nastopala v finalu A

Slovenska motokros reprezentanca je uspešno opravila s kvalifikacijami pred nedeljsko dirko za Pokal narodov v britanskem Matterley Basinu.

Slovenija je zasedla 17. mesto in si tako priborila nastop v finalu A. Najboljši so bili sicer Francozi, za njimi pa so se uvrstili Nizozemci in Avstralci.

Slovensko izbrano vrsto na prestižni dirki za naslov svetovnih prvakov zastopajo Tim GajserPeter Irt in Jan Pancar.

V kvalifikacijah se je od Slovencev pričakovano najbolje znašel Tim Gajser, ki je svoje delo opravil odlično in slavil v razredu MXGP. Peter Irt je v razredu Open osvojil 25. mesto, Pancar pa je bil v razredu MX2 32.

V nedeljskem velikem finalu se bo za naslov prvaka borilo 20 ekip, saj se bo 19 najboljšim iz kvalifikacij pridružila še zmagovalka finala B.

V Matterley Basinu bo v nedeljo dopoldne najprej na vrsti finale B, nato pa bodo sledile še tri finalne vožnje za naslov svetovnih prvakov. V vsaki dirki bodo skupaj tekmovali motokrosisti dveh kategorij.