Tim Gajser v Indoneziji do šeste zaporedne zmage

Slovenski motokrosist Tim Gajser je tudi danes v razredu MXGP zanesljivo dobil dirko za VN Indonezije. Hkrati je bila to že njegova šesta zaporedna zmaga v svetovnem pokalu, kjer je zaenkrat na zelo dobri poti, da še drugič osvoji naslov svetovnega prvaka.

Tim Gajser je bil sicer najhitrejši že včeraj v kvalifikacijah. Danes pa je svojo premoč samo še potrdil. Na prvi dirki ni imel težav in je brez težav prišel doo nove zmage.

No v drugi vožnji je 22-letnik sicer dobro začel, ampak potem storil malce večjo napako in padel na tretje mesto, na koncu pa drugo dirko končal na drugem mestu in skupno spet slavil tokrat na VN Indonezije.

Glavni konkurent Tima Gajserja v boju za naslov Antonio Cairoli je tudi tokrat zaradi poškodbe izpustil svoj nastop. Kar pomeni, da ima Gajser pred svojim konkurentom sedaj že 130 točk prednosti.