Ricciardo se je končno spoprijateljil z Monakom

Formula 1 27. Maj 201816:56 > 16:57
Dan Mullan/Getty Images

Vozanik Red Bulla Daniel Ricciardo je zmagovalec VN Monaka, šeste dirke v letošnji sezoni Formule 1.

Avstralski voznik moštva Red Bull Daniel Ricciardo je na ulicah Monte Carla prišel do druge zmage v tej sezoni in sedme v karieri, potem ko je v Monaku vodil od starta do cilja. Drugo mesto je zasedel Sebastian Vettel v Ferrariju, medtem ko je na tretjem mestu postal aktualni prvak F1 Lewis Hamilton z Mercedesom.

Ricciardo je z zmago v Kneževini zaokrožil popoln vikend, saj je bil najhitrejši na obeh treningih in kvalifikacijah. Na ta način se je oddolžil za vse, kar se je zgodilo dve leti nazaj na tej dirki, ko je bil na poti do zmage, a gaje napaka ekipe, stala zmage.

Pot do zmage v Moaku ni bila lahka, pa čeprav je Ricciardo vodil od starta do cilja. Na sredini dirke je moštvu sporočil, da izgublja moč motorja, zato se mu je Vettel vztrajno približeval in bil tudi sekundo hitrejši na krog, a je skozi 50 krogov Avstralec vse napade Nemca odbil.

Na četrtem mestu je končal Kimi Räikkönen v Ferrariju, peti je bil Valteri Bottas. Drugi voznik Red Bulla Max Verstappen je dirko začel iz zadnjega mesta, na na koncu je vseeno prišel do točk.

VN Monaka pa je zaznamoval tudi incident sedem krogov pred koncem dirke, ko je Charles Leclerc trčil v Brandona Hartleyja, na stezo pa je posledično moral zapeljati varnostni avto. Hamilton je še vedno na čelu skupne razvrstitve s 110 točkami, 14 več od Vettla, medtem ko je Ricciardo tretji z 72 točkami. Sezona se nadaljuje 10. junija, ko je na sporedu VN Kanade.