Marquez v Sepangu po padcu Rossija do jubilejne zmage

MotoGP 4. Nov 20186:41 > 6:44
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Voznik Repsol Honde Marc Marquez je zmagovalec dirke za VN Malezije v Sepangu. Španec je vodstvo prevzel štiri kroge pred koncem, ko je izkoristil napako Valentina Rossija, ki je padel.

Voznik Yamahe je imel sicer odprto pot do prve zmage po 26 dirkah in prve v Maleziji po letu 2010. Nekaj časa mu je najresneje sledil Johann Zarco, nato pa se je na drugo mesto prebil Marquez, ki je pritisk stopnjeval. Valentino Rossi je štiri kroge pred koncem storil napako in zdrsnil, Marc Marquez pa je darilo izkoristil in se odpeljal deveti zmagi sezone naproti. Italijan se je sicer vrnil na stezo, a na koncu osvojil le 18. mesto.

Španec je v Maleziji prišel do 70. zmage v karieri, na zadnji dirki čez dva tedna v Valencii pa bo pred domačimi navijači le še slavil nov naslov svetovnega prvaka, ki si ga je zagotovil že 21. oktobra.

Vozil sem na meji. Težko je bilo, ker sem se prebijal iz ozadja, imel sem tudi precej težav z gumami, ki so se pregrevale. A bolj kot je šla dirka h koncu, bolje sem se počutil. Ko je Valentino naredil napako, sem lahko spustil ritem, pazil sem le, da bom prišel do konca,” je bil zadovoljen Marquez.

Drugo mesto je osvojil voznik Suzukija Alex Rins, tretji pa je bil voznik Yamahe Zarco.

Kljub le šestemu mestu si je Andrea Dovizioso v Sepangu zagotovil skupno drugo mesto.

V Maleziji sta si sicer naslova zagotovila še Italijan Francesco Bagnaia in Španec Jorge Martin v razredih Moto2 in Moto3.