Bayern z odličnim finišem zmagal v Moskvi

Evroliga 29. Jan 202120:29 > 20:32 0 komentarjev
CSKA - Bayern
Tornike Shengelia. Foto: euroleague.net

Košarkarji Bayerna Münchna so v Evroligi na gostovanju z 69:66 premagali CSKA. Nemcem je v zadnji četrtini uspel velik preobrat.

Pred dobrimi 4500 gledalci v Megasport Areni sta bili ekipi v prvih dveh četrtinah in pol zelo izenačeni, nato pa so Moskovčani tretjo četrtino zaključili z delnim izidom 12:0 in vodili z desetimi točkami prednosti.

CSKA UGASNIL V ZADNJI ČETRTINI

V zadnji četrtini se je začel Bayern počasi, vendar vztrajno, dobro minuto pred koncem pa je bil izid izenačen (66:66). Sledil je koš Reynoldsa, nato pa izgubljeni žogi na obeh straneh. CSKA je imel napad za zmago, deset sekund pred koncem je zgrešil Hilliard, po skoku v napadu pa še Voigtmann. Seeley je zadel en prosti met za 69:66, Hilliard pa je ob zvoku sirene zgrešil za izenačenje in Bayern se je veselil pomembne zmage v gosteh.

Za Bavarce je Wade Baldwin dosegel 22 točk, Dennis Seeley 17, Jalen Reynolds pa 16. Pri CSKA-ju je Nikola Milutinov zbral 16 točk, Darrun Hilliard pa 15. Moskovčani so v zadnji četrtini ob metu 3/15 dosegli zgolj 6 točk!

Na lestvici je Bayern (14-9) napredoval na 5. mesto, CSKA (16-7) je izgubil tretjo zaporedno domačo tekmo, vendar ostaja na 2. mestu.