Dončić prvi mož Dallasa ob zmagi v Bostonu

Košarka 1. Apr 20218:01 > 8:33 0 komentarjev
Photo by Sarah Stier/Getty Images

Dallas je v slovitem TD Gardnu v tretji četrtini vodil že s 23 točkami prednosti, a na koncu vseeno trepetal za zmago s 113:108. Luka Dončić je bil s 36 točkami prvi strelec srečanja.

Luka Dončić je ob zmagi Dallasa proti Bostonu s 113:108 ob 36 točkah zbral še osem skokv in pet podaj. Čeprav so ga domači ves čas tesno pokrivali, tudi podvajali in ga zaradi tega prisilili v osem izgubljenih žog, je Dončić že v prvem polčasu dosegel 24 točk. Na koncu je iz igre metal 11/15, trojke 7/11.

Pri Dallasu sta bila razpoložena še Jalen Brunson (21 točk) in Kristaps Porzingis (19), medtem ko so bili pri Bostonu najboljši Jayson Tatum (25), Jaylen Brown (24) in Kemba Walker (22).

Dallas je odlično začel srečanje in v prvem polčasu vodil z več kot 20 točkami prednosti, najvišja prednost je v tretji četrtini znašala 23 točk, a se je Boston v zadnjem delu uspel nevarno približati. Na koncu je bila prednost Dallasa vendarle dovolj velika, da Boston ni uspel zrežirati epskega preobrata.

Zmage se je veselil tudi Miami, ki je bil z 92:87 boljši od Indiane. Duncan Robinson je za vročico dosegel 20 točk, Jimmy Butler dve manj, Goran Dragić pa je v 24 minutah na parketu ob 12 točkah v statistiko vpisal še tri skoke in dve podaji.

Milwauee je v Staples Centru brez večjih težav odpravil LA Lakers, ki vse bolj pogrešajo Anthonyja Davisa in Lebrona Jamesa. Bucksi so na koncu slavili s 112:97, odločilno prednost pa si priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 33:19. Pri zmagovalcih sta bila najučinkovitejša Jrue Holiday z 28 točkami in Giannis Antetokounmpo s 25 točkami in 10 skoki.