Sijajni Lučić zrušil Maccabi, Sloukas sodil Olimpii

Evroliga 14. Okt 202020:17 > 20:57
Euroleague Basketball

Košarkarji Bayerna so v tretjem krogu Evrolige v Tel Avivu z odlično predstavo Vladimirja Lučića premagali Maccabi s 85:82.

Za Bavarce je to druga zmaga, medtem ko je Maccabi zabeležil še en neuspeh.

Po izenačeni prvi četrtini so izbranci Andree Trinchierija v drugi tretjini zaigrali odlično v obrambi in na odmor odšli z devetimi točkami prednosti (34:25). Gostje so imeli v tretji četrtini večkrat dvomestno prednost.

V zadnji četrtini je Bayern prišel do najvišje prednosti (70:58), a se domači niso predali in zmanjšali zaostanek na tri točke. Toda preobrata niso uspeli zabeležiti.

Srbski reprezentant Vladimir Lučić je 12 od skupno 26 točk (3/3 za dve, 4/5 za tri, 8/9 prosti meti) dosegel v zadnji četrtini. V 30 minutah je dodal še 3 skoke in 2 ukradeni žogi. Paul Zipser je zabeležil 16 točk, Jalen Reynolds 14.

Pri domači zasedbi je bil najučinkovitejši Scottie Wilbekin s 27 točkami (4/8 za tri), Ante Žižić je zabeležil 19 točk (8/9 za dve) in 6 skokov, Angelo Caloiaro pa 8.

Olmypiacos je v Pireju zadal prvi poraz Olimpiji iz Milana potem, ko so slavili s 86:75 pa čeprav so bili gostje v prvem polčasu boljši in so na odmor odšli s 6 točkami prednosti (42:36).

Rdeče-beli so tekmeca ujeli in prehiteli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 27:16. V zadnji četrtini, ki sta jo vodila prekaljena Kostas Sloukas in Georgios Printezis pa so z varno in zanesljivo predstavo prišli do dvomestne prednosti in zmage.

Pri zmagovalni ekipi je bil najučinkovitejši Kostas Sloukas s 17 točkami in 11 podajami. Printezis in Harrison pa sta dodala vsak po 16 točk. Pri gostih je bil najučinkovitejši Sergio Rodriguez, ki je zabeležil 18 točk. Michael Roll jih je dodal 10.

Olympiacos in Olimpia imata razmerje zmag in porazov 2-1.