19:00 na SK3: Vsi pričakujejo 3:0, koliko zmore Blažič?

Evroliga 18. Apr 20178:28 > 8:31
Turkish Airlines EuroLeague

Z današnjima tekmama se nadaljuje sezona Evrolige, ki je zakorakala v zaključne stadije. CSKA bo doma gostil Jako Blažiča in njegovo Baskonijo, ki v Moskvo prihaja po presenečenje.

Moskovski CSKA je v letošnjem rednem delu Evrolige skupaj z madridskim Realom kraljeval na vrhu lestvice, a na koncu so se varovanci Dimitrisa Itoudisa morali zadovoljiti z drugim mestom po 30 odigranih tekmah. Baskonija se je do zadnjega kroga borila tudi za višja mesta, a so Jaka Blažič in njegovi soigralci na koncu premogli “le” 7. mesto.

Ekipi sta se v letošnji sezoni dvakrat že srečali, obe ekipi sta zmagali pred domačimi gledalci, zgodovinsko gledano, pa ima CSKA precej boljše razmerje v medsebojnih obračunih, saj vodi z 12:2, od tega so moskovčani dobili 10 zaporednih domačih tekem.

“Dobro pripravljeni prihajamo v serijo. Igramo proti ekipi, ki ima pred začetkom vsake sezone visoka pričakovanja. Pričakujemo, da nam bodo gledalci pomagali, saj nas čaka težka serija, a za zdaj se osredotočamo samo na prvo tekmo,” je dejal Itoudis.

Ekipi se bosta srečali še tretjič v četrtfinalu Evrolige v zadnjih sedmih letih, Moskovčani pa so bili precej uspešnejši in so ena redkih ekip, ki jim je uspelo od začetka Evrolige na stopiti v četrtfinalu Evrolige skoraj vsako sezono, z redkimi izjemami.

Jaka Blažič je na začetku sezone dobival veliko minutažo v ekipi Sita Alonsa, ki pa mu tekom sezone ni več zaupal, a če sklepamo po zadnjih tekmah rednega dela sezone, lahko tudi slovenski reprezentant dobi 15 minut priložnosti.

Na prvi tekmi v Moskvi bo sodil tudi slovenski sodnik Damir Javor, družbo mu bosta na igrišču delala še Poljak Pjotr Pastušjak in Nemec Robert Lottermoser.

V preostalih četrtfinalnih parih se bodo srečali Panathinaikos in Fenerbahče, Olympiakos in Efes ter Real Madrid in Darušafaka.