Edo Murić po Eurobasketu ostaja v Carigradu!

Evroliga 13. Sep 201718:08 > 18:12
Anadolu Efes/Twitter

Slovenski reprezentant Edo Murić, ki je v prejšnji sezoni branil barve turškega Banvita, tudi v novi sezoni ostaja v Turčiji. 25-letni košarkar bo odslej igral za Anadolu Efes, tudi v košarkarski Evroligi!

Edo Murić je svojo športno pot začel pri Parkljih iz Ljubljane. Leta 2010 je prestopil v novomeško Krko, kjer je ostal štiri sezone. S Krko je v sezoni 2010/11 osvojil naslov prvakov v Eurochallengu, štirikrat je z novomeško ekipo osvojil tudi naslov državnih prvakov. Njegova zadnja sezone v dresu Krke je bila tudi njegova najuspešnejša v novomeškem dresu (povprečje 13,4 točke na tekmo). Iz Krke je 202 centimetra visoki košarkar prestopil k srbskemu Partizanu, kjer je igral do leta 2016. V prejšnji sezoni pa je Murić nastopal v dresu Banvita, s katerim je v ligi prvakov zasedel končno drugo mesto.

Murić bo v novi sezoni zaigral za najuspešnejši turški klub Anadolu Efes, ki ima osvojenih 13 naslovov državnih prvakov in 10 naslovov pokalnih zmagovalcev. Klub iz Istanbula je tudi redni udeleženec Evrolige.

“Zelo sem vesel, da sem prestopil v Anadolu Efes. To je velik korak v moji karieri, saj bom prvič nastopil v Evroligi. Na to priložnost sem čakal dolgo časa. Verjamem, da sem pripravljen na novo poglavje v moji karieri. Trenutno sem z mislimi zgolj pri slovenski reprezentanci, po končanem prvenstvu pa bom začel razmišljati o klubski sezoni.”