Baskonia Fenerbahčeju otežila pot proti Beogradu

Evroliga 24. Apr 201822:21 > 22:52
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Baskonije so na tretji tekmi četrtfinala evrolige z 88:83 premagali Fenerbahče in aktualnim evropskim prvakom nekoliko otežili pot na zaključni turnir četverice v Beograd. Rezultat v seriji je sedaj 2-1 v korist turškega predstavnika.

Po relativno izenačeni prvi četrtini srečanja, so igralci baskovskega kluba odigrali brezhibno drugo četrtino in si ustvarili občutno prednost. Evropski prvaki se niso predali in v tretji četrtini prišli blizu, na koncu pa vseeno doživeli poraz.

Najboljši mož v ekipi domačih je bil tokrat Rodrigue Beaubois z 21 točkami, po 12 sta jih prispevala Johannes Voigtmann in Vincent Poirier. Dvojni dvojček je v statistiko vpisal Tornike Shengelia (10 točk in 10 skokov).

V ekipi Fenerbahčeja se je izkazal Jan Vesely (17 točk in 10 skokov), dvoštevilsko bero točk pa so dosegli še Kostas Sloukas (14 in 11 asistenc), Luigi Datome (13) in Marko Gudurić (12).

Četrta tekma med Baskonijo in Fenerbahčejem je na sporedu v četrtek ob 21. uri, z neposrednim prenosom na programih televizije Sportklub.