CSKA 15-ič na zaključnem turnirju v zadnjih 16 sezonah

Evroliga 27. Apr 201820:42 > 20:43
Turkish Airlines EuroLeague

Moskovski CSKA je tretji udeleženec zaključnega turnirja četverice evrolige, ki bo potekal v Beogradu. Po zmagi nad Himkijem v dramatičnem zaključku tekme (89:88), je vojaški klub serijo dobil s 3-1.

Moskovčani so od začetka tekme vodili in držali prednost, na začetku druge četrtine povedli z dvoštevilskim faktorjem, na polčas odšli s prednostjo +13. Ta trojka Alekseja Šveda na koncu sicer ni bila priznana, se je pa Himki nato približal in skoraj zmagal.

Ob koncu tretje četrtine se je prednost gostov stopila, s trojko Stefana Markovića so domači znižali na le 3 točke zaostanka (68:71), a je potem CSKA s serijo 11:0 spet pobegnil. Himki je pri življenju s trojkami držal Šved, domači so povedli s 87:85, na koncu pa je CSKA tekmo vseeno dobil, čeprav je imel klub iz predmestja pet sekund in napad za zmago.

Prvi strelec srečanja je bil Aleksej Šved (36 točk), pri CSKA-ju se je z 20 točkami izkazal Cory Higgins.