Tudi druga peterka Evrolige s slovenskim pridihom

Evroliga 11. Maj 201811:30 > 11:31
Turkish Airlines EuroLeague

Novinarji in navijači, ki spremljajo Evroligo so izbrali tudi drugo najboljšo peterko najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Svoje mesto v drugi najboljši peterki Evrolige so dobili Vassilis Spanoulis (Olympiacos), Aleksej Šved (Khimki), Sergio Rodriguez (CSKA), Paulius Jankunas (Žalgiris) in kanadski Slovenec Kevin Pangos (Žalgiris), ki je tako poskrbel, da ima Slovenija svojega predstavnika tako v prvi kot drugi peterki. Spomnimo, da je mesto v prvi peterki pričakovano dobil mladi zvezdnik madridskega Reala Luka Dončić.

Pangos, Jankunas in Šved so bili prvič izbrani v eno od dveh najboljših peterk, Rodrigueza je ta čast doletela drugič, Spanoulis pa je že osmič med najboljšimi. Legendarni Grk je tako postavil nov rekord in prehitel Juana Carlosa Navarra.

Jaknunas in Pangos sta prva igralca Žalgirisa, ki sta se znašla med najboljšimi po letu 2006.

Zaključni turnir Evrolige bo od 18. maja gostil Beograd. V prvem polfinalu se bosta srečala CSKA in Real, v drugem pa Fenerbahce in Žalgiris. Ob tem za Vas veliko ekskluzivnega materiala pripravljamo tudi na Sportklubu.