Darussafaka končno do zmage, Baskonia slavila v gosteh

Evroliga 27. Dec 201820:05 > 20:25
euroleague.net

Po 12 zaporednih porazih v Evroligi je Darussafaka končno prišla do zmage, druge v sezoni. V Istanbulu je padel Olympiacos z 79:75. Baskonia je v gosteh premagala Khimki s 85:77.

Domači so fantastično začeli in že v prvi četrtini prišli so dvoštevilčne prednosti 12 točk (24:12). Najvišjo prednost so imeli na sredini tretje četrtine, ko so vodili z 58:39, takrat pa so začeli izgubljati ritem, gostje iz Pireja pa so po hitrem postopku zmanjševali razliko. S trojko Janisa Strelnieksa 15 sekund pred koncem je Olympiacos zmanjšal na 76:74, a ni uspel priti do popolnega preobrata v končnici.

Pri zmagovalci je bil najučinkovitejši Toney Douglas z 19 točkami in 9 asistencami, 3 točke manj je dosegel Zanis Peiners ob 9 skokih. Na drugi strani je Strelnieks vpisal 15 točk, Zach Leday pa 12.

Darussafaka je še naprej na zadnjem mestu z izkupičkom 2-13 in bo v naslednjem krogu, prvem v 2019, v petek, 4, januarja, gostovala v Barceloni. Olympiacos je peti z 9-6 in istega dne igra veliki derbi z največjim rivalom Panathinaikosom v Pireju.

Baskonia je v tekmo krenila zelo dobro, po prvi četrtini je vodila s +8 (27:19), na odmor pa je odšla s prednostjo 43:36.

Ob začetku tretje četrtine se je zgodila zanimiva situacija, ko se je ob polaganju na koš igralca Baskonije Tornikeja Shengelija zlomil koš. Po nepričakovanem dogodku in 20 minutni prekinitvi zaradi zamenjave koša, se je Khimki angažiral in povedel s 54:52. Baskonia se je vrnila v zadnji četrtini, prišla do dvoštevilčne razlike in do 7. zmage v sezoni, Khimki pa je vpisal 10. poraz.

Najučinkovitejši pri Baskoniji je bil Shavon Shields s 15 točkami, 14 sta jih dodala Johannes Voigtmann in Darrun Hilliard ter Matt Janning 12 točk.

Ob odsotnosti poškodovanega Alexeya Shveda, je največ točk vpisal Jordan Mickey (19), Charles Jenkins pa 13.