PAO kljub visokemu vodstvu komaj premagal Baskonio

Evroliga 20. Mar 201920:25 > 20:29

Panathinaikos je na tekmi 27. kroga pred domačimi gledalci zmago proti Baskonii že imel v žepu po prvem polčasu, vendar so Grki zapravili velikansko prednost in na koncu trepetali za zmago z 72:70.

Na prvi sredini tekmi je do domače zmage prišla ekipa Darusafake, ki sicer v Euroleague zaseda zadnje mesto na lestvici. Kljub vsemu pa so danes na svojem parketu prišli do šele 4. zmage proti Khimkiju iz Moskve. V sicer dokaj izenačenem obračunu so na koncu slavili z 91:85.

Panathinaikos je tekmo začel vrhunsko in že po nekaj minutah prišel do dvomestne prednosti. Le to so zeleni do konca prvega polčasa samo še povečevali. In na koncu na odmor odšli s prednostjo 48:27. Španci so bili v prvem polčasu povsem razglašeni.

Ravno obratno sliko pa smo spremljali v drugem polčasu, ko so Grki povsem popustili in zapravili celotno prednost. Sredi zadnje četrtine je namreč Baskonia celo povedla za +2. Potem popolnem preobratu so se domači zbrali in si vendarle nabrali dovolj prednosti, da je le ta zadostovala za zmago.

Zelo zanimivo je bilo tudi v Tel-Avivu, kjer je domači Maccabi vodil pravzaprav celotno tekmo, potem pa v zaključku proti Žalgirisu zapravil celo prednost devetih točk in na koncu izgubil s 85:83.