Real prvi do Final4, Fener korak do Vitorije

Evroliga 23. Apr 201921:57 > 21:59
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji madridskega Reala so prvi potniki na Final4. V Atenah so še tretjič premagali Panathinaikos z rezultatom 89:82. Fenerbahče je na tretji tekmi z rezultatom 66:57 na gostovanju premagal Žalgiris in vodi z 2-1.

Čeprav so Madridčani večji del tekme kontrolirali potek tekme, se Panathinaikos ni kar tako predal. Branilci naslova so v prvem polčasu vseskozi vodili, razlika je bila tudi 9 točk.

Na začetku drugega polčasa so se domači prebudili, povedli, a Real je bliskovito odgovoril. Po koncu tretje četrtine je bilo zelo nehvaležno napovedati zmagovalca. V zadnji četrtini so Madridčani vnovčili svojo kvaliteto in izkušnje in se kot prvi prebili med najboljše štiri v Evroligi.

Najboljša strelca Reala sta bila Facundo Campazzo in Rudy Fernandez s 16 točkami. Campazzo je dodal še 10 asistenc, Anthony Randolph je dosegel 14 točk.

Na drugi strani je bil ponovno najboljši Nick Calathes s 17 točkami in 7 asistencami, Matt Lojeski je dodal 16 točk.

Real se bo na prvi tekmi Final4 sestal z zmagovalcem serije CSKA – Baskonia, trenutni rezultat je 1-1.

Zaključni turnir bo med 17. in 19. majem v Vitoriji.

Fenerbahče je v fantastični atmosferi Žalgirio Arene do zmage prišel v sami končnici tekme, ko s z delnim rezultatom 5:0 povedel s 64:56.

V prvem polčasu favorizirani Fenerbahče ni igral najbolje, kljub temu je na polčas odšel samo s 3 točkami zaostanka (34:31). V tretji četrtini je Fener prevzel pobudo, prišel do vodstva, ki ga ni izpustil do konca tekme.

Najboljši strelec Fenerbahčeja je bil Marko Gudurić s 17 točkami, Nate Wolters pa je bil s 15 najboljši pri Žalgirisu.