Evroliga: Nov poraz Zvezde, Barca do visoke zmage

Evroliga 2. Dec 201621:47 > 21:59
Crvena zvezda mt:s

Žalgiris je v Beogradu prišel do zaslužene zmage proti tokrat povsem neprepoznavni Crveni Zvezdi. Olympiakos premagal Darrussafako, Barcelona brez težav čez Panathinaikos, Baskonia pa je bila uspešnejša od Galatasaraya.

Crvena Zvezda je doživela že šesti poraz, še tretjega doma, kjer jo je v tekmi 10. kroga premagal Žalgiris. Varovanci Dejana Radonjića so delovali precej nervozno in nikakor niso uspeli spraviti skupaj nekaj uspešnih minut igre. Litovci so izkoristili neodločnost Zvezde in že v prvi četrtini prišli do dvoštevilčne prednosti. Do polčasa so sicer Beograjčani rezultat obrnili v svojo korist, a smo v drugem delu spet spremljali premoč Žalgirisa. Zvezda je bila neodločna v napadu, veliko je bilo izgubljenih žog, kar so tudi iz protinapadov izkoriščali gostje. Pred zadnjo četrtino je bil izid izenačen, na koncu pa je na semaforju pisalo +9 za Žalgiris, pri kateremu je bil z dvajsetimi točkami najbolj razpoložen Antanas Kavaliuskas. Pri Crveni Zvezdi jih je Bjelica dosegel 19.

Obe ekipi imata razmerje v zmagah in porazih 4-6. Zvezda v naslednjem krogu gostoju pri Fenerbahčeju, Žalgiris pa v Madridu pri Realu.

Olympiakos je prišel do pomembne zmage v Istanbulu proti Darrussafaki. Gostje so vodili praktično celo tekmo, za zmago pa so se zgolj zbali dobre tri minute pred koncem, ko je domača zasedba prišla na -2 (64:66), a je bilo to vse kar so zmogli.

V poznem terminu sta do zmag prišla še Barcelona in Baskonia. Barca je po zaslugi zelo dobre tretje četrtine, v kateri je prejela zgolj 12 točk, ugnala nemočni Panathinaikos, Baskonia pa je po zelo izenačeni tekmi v končnici strla odpor Galatasaraya (69:62).