Kuzmić januarski MVP Evrolige

Evroliga 30. Jan 201715:04 > 15:15
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkar najbolj vroče ekipe v Evropi ta hip, Ognjen Kuzmić, je bil zaradi fantastičnih iger v dresu Crvene zvezde razglašen za najkoristnejšega košarkarja Evrolige v mesecu januarju.

Crvena zvezda je po sedmih zaporednih zmagah v najmočnejšem klubskem košarkarskem tekmovanju v Evropi, kar je tudi rekord, dobila še eno lepo priznanje. Center Ognjen Kuzmić je po uvrstitvi v idealno peterko 20. kroga Evrolige, zdaj postal tudi njen januarski MVP, kar se je zgodilo prvič v zgodovini kluba.

Kuzmić je bil eden izmed najzaslužnejših za neverjeten niz rdeče-belih, ki so na poti do rekorda premagali CSKA, Real, Fenerbahče, Žalgiris, Maccabi, Baskonijo in Panathinaikos.

V januarju je odigral tudi tekmo kariere, potem ko je Fenerju natresel 21 točk in dodal še 8 skokov, obenem pa blokiral met za zmago nasprotnega centra Ekpeja Udoha.

Kuzmič je ta mesec dosegal 11,6 točke in 8 skokov v povprečju na tekmo, bil pa je tudi eden izmed ključnih košarkarjev v obrambi, kjer je Zvezda nasprotnikom v januarju dovolila borih 67 točk na tekmo!