Razigrana Barca doma ponižala Fenerbahče, poraz CSKAja

Evroliga 20. Nov 201923:02 > 23:07

Razigrana Barcelona je pred domačimi gledalci v 9. krogu Evroligi v derbiju kroga z 89:63 razbila ekipo Fenerbahčeja. Na drugi tekmi je CSKA v gosteh doživel poraz proti Baskonii.

Barcelona je po pričakovanjih danes doma v svoji dvorani na kolena spravila Fenerbahče. Vse skupaj je bilo na koncu še veliko lažje od pričakovanega, saj so Katalonci slavili s kar 89:63.

Turki so se na gostovanje k eni izmed najboljših ekip sezone odpravili brez svojega najboljšega košarkarja na začetku sezone Nanda de Coloja, ki je bil poškodovan. In dejansko so brez Francoza delovali povsem izgubljeno. V nekaj uvodnih minutah je nekako še šlo, potem pa se je Fenerbahčeju od rezultata 13:13 dalje ustavilo. Domači so se razigrali in prvo četrtino dobili s 25:15.

Domači so bili vroči in razigrani in so svojo prednost samo še povečevali, na odmor so odšli s prednostjo 44:30. Najbolj boleča za Željka Obradoviča in njegove igralce pa je bila z njihove strani zelo skromna tretja četrtina, ki so jo domači dobili s 23:10. In že veliko pred koncem je bilo jasno, da zmaga ostaja doma. Na koncu se je Barca veselila zmage z 89:63.

Igralec tekme je bil nedvomno Corry Higgins, ki je tekmo končal pri kar 22 točkah. Sicer najboljši strelec ekipe Nikola Mirotič je bil tokrat bolj v ozadju pri samo 7 točkah.

Druga današnja tekma v Španiji pa je prav tako postregla z zmago domače ekipe. Baskonia se je z 80:70 veselila izjemno pomembne zmage nad CSKA Moskvo. Sicer zelo izenačene tekma vse do konca se je prevesila na stran Baskonie, ki je bila v zadnjih nekaj napadih bolj zbrana in ekipna od Rusov, ki so doživeli že svoj tretji poraz v tekmovanju.