Zvezda z Lorenzom do preobrata in epske zmage

Evroliga 20. Dec 201918:30 > 20:55
Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v 15. krogu Evrolige proti Olympiacosu prišli do velike zmage z 88:81 in tako ostajajo v dobrem položaju za končnico tekmovanja.

Prvak Srbije in lige ABA nadaljuje niz zmag proti grškemu velikanu. Zdaj je podaljšan na tri tekme toda ob polčasu se je zdelo, da temu ne bo tako. Napad ni deloval, Olympiacos, še posebej Brandon Paul je zadeval vse. Ob polčasu so tako Grki imeli 12 točk prednosti (48:36) pa čeprav je bila prednost tudi že +15.

Precej boljša obramba v drugem polčasu ter precej bolj razpoloženi domači košarkarji so skupaj v napadu z briljantnim Lorenzom Brownom, ki je igral prvič po poškodbi ter Baronom, Gistom ter Lazićem počasi a vztrajno topili prednost gostov. Tretjo četrtino je Crvena zvezda dobila z rezultatom 25:13 (61:61).

Tekma je bila odločena v zadnji četrtini, ko so se domačini odlepili na +8 (71:63). Prednost je za Crveno zvezdo v zadnji četrtini znašala tudi +13. Vseeno so na koncu nekoliko popustili in do zmage prišli z razliko +7 (88:81).

Najbolje razpoloženi pri domačih je bil Lorenzo Brown, ki je dosegel 34 točk (11/18 za dve, 2/4 za tri), sledil mu je Billy Baron s 17 točkami. Na drugi strani je 21 točk dosegel Brandon Paul, 15 jih je dodal Nikola Milutinov, 14 pa Georgios Printezis

Crvena zvezda je s šestimi zmagami in devetimi porazi na 13. mestu. Dve zmagi več ima osmouvrščeni Armani. Olympiacos pa ima zdaj enak izkupiček kot njihov nocojšnji gostitelj.