PAO v gosteh presenetil CSKA, Efes doma zanesljiv

Evroliga 3. Jan 202020:13 > 20:16

Panathinaikos je danes v gosteh presenetljivo premagal ekipo CSKAja iz Moskve. Grki so po podaljšku s 106:102 ugnali prvake iz lanske sezone. Pred domačimi gledalci je Anadolu Efes zanesljivo opravil s Khimkijem, ki ga je ugnal s 101:82.

Panathinaikos je na izredno zanimivi in napeti tekmi v gosteh premgal ekipo CSKA Moskve. Grki so slavili po podaljšku s 106:102, potem, ko se je redni del tekme končal z rezultatom 89:89.

Lanski prvaki so prvo četrtino dobili z 22:17, do konca prvega polčasa je gostujoča ekipa že prevzela vodstvo in na odmor odšla s prednostjo 49:45.

V drugem polčasu so se gostje malce odlepili in prišli na prednost +10, vendar so se domači zelo hitro vrnili in tretje četrtina se je končala z rezultatom 69:69.

Zadnja četrtina je bila povsem po godu domačih, ki so vseskozi vodili. Dve minuti pred koncem celo z rezultatom 89:84, a so se Grki vrnili. Za izenačenje na 89 je poskrbel Nick Calathes s trojko le nekaj sekund pred koncem rednega dela tekme.

V podaljšku je bil PAO boljši nasprotnik in je na koncu le tega dobil s 17:13 ter se na koncu veselil 10. zmage v sezoni s 106:102.

Na še eni zanimivi tekmi je Anadolu Efes pred domačo publiko zanesljivo premagal ekipo Khimkija z rezultatom 101:82. Ključna je bila predvsem tretja četrtina, ki so jo Turki dobili s 30:18. Junaka domačih z 20. točkami sta bila Tibor Pleiss in Shane Larkin.