EL: Albi po podaljšku zmaga proti Crveni zvezdi

Evroliga 17. Jan 202018:26 > 21:18
KK Crvena zvezda mts

Košarkarji Crvene zvezde so doživeli svoj drugi zaporedni poraz v Evroligi potem, ko je bila v Beogradu po podaljšku boljša Alba s 94:85 (79:79).

Rdeče-beli so imeli lepo priložnost, da bi v 20. krogu Evrolige do zmage prišli po rednem delu. Toda Branko Lazić ter Vladimir Štimac v zadnjem napadu v rednem delu nista uspela zadeti za tri.

Redni del srečanja je bil vseskozi izenačen. Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu. Največjo prednost pa so rdeče-beli pred svojimi navijači imeli na sredini tretje četrtine, ko so bili na +7. Albi je nato stekel met za tri. Nemci so takrat zadeli sedem trojk in v zadnjo četrtino sta moštvi odšli poravnani (62:62).

V zadnji četrtini so se uvodnih minutah odlepili na pet točk prednosti. Toda bolj, ko se je tekma bližala koncu vedno več težav so imeli v napadu. V zadnjih minutah je ekipa Dragana Šakote točke dosegala zgolj iz prostih metov. Večkrat so zamudili priložnost, da bi vnovič imeli nekoliko višjo prednost. Gostje so uspeli priti do izenačenja ter podaljška.

V podaljšku je sledila kazen s strani gostov iz Berlina. Zvezda se je mučila v napadu, gostje pa so po zaključku Luke Sikme in trojko Martina Hermannssona povedli s petimi točkami prednosti (84:79) ter tekmo nato brez težav pripeljali do konca.

Vse dvome o zmagovalcu je rešil Hermannsson, ki je tri minute pred koncem zadel trojko ter prednost svoje ekipe povišal na 91:83. Alba je tako Crveno zvezdo premagala še drugič v letošnji sezoni.

Najučinkovitejša pri gostih sta bila Peyton Siva in Luke Sikma, ki sta dosegla po 15 točk. Martin Hermannsson jih je dodal 13. Pri Crveni zvezdi je bil s 24 točkami najboljši strelec Kevin Punter. Dvomestna sta bila še Vladimir Štimac ter Lorenzo Brown. Oba sta dosegla 12 točk.

Crvena zvezda ima zdaj 9 zmag ter 11 porazov. Alba na drugi strani pa je prišla do sedme zmage in ostaja pri 13 porazih.