Odlična De Colo in Gudurić za deveto zaporedno zmago Fenerja

Evroliga 5. Feb 202121:26 0 komentarjev
2021 Euroleague Basketball

Prva dvoboj 24. kroga Evrolige, ki je bila odigrana v petek je prinesla odlično tekmo in domačo zmago Fenerbahčeja proti Zenitu z rezultatom 92:84. Za moštvo, ki ga vodi Igor Kokoškov je bila to deveta zaporedna zmaga. V vrstah rumeno-modrih sta izstopala Francoz Nando de Colo in srbski reprezentant Marko Gudurić.

V Carigradu smo spremljali izjemno izenačen dvoboj, a je turški predstavnik od sredine druge četrtine vseskozi ohranjal minimalno prednost. V zadnji četrtini pa je vodstvo prevzela ekipa Xavija Pascuala.

Rusi so po točki Vladislava Truskhina povedli s 74:69, a je nato sledila serija domačih s kar 17:0 in tekma je bila odločena.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Nando de Colo s 24 točkami (7/11 iz igre, 8/9 prosti meti), 3 skoki, 7 podaj in 4 izgubljene žoge. Sledil mu je Marko Gudurić z 19 točkami (7/10 iz igre, 5/7 met za tri), 6 skokov, 4 podaje in 2 izgubljene žoge.

Nekdanji košarkar Geoplin Slovana Jan Vesely je zbral 16 točk in 4 skoke, Dyshawn Pierre in Edgaras Ulanovas sta dodala 8 točk.

Pri poraženi ekipi je bil najučinkovitejši Will Thomas z 21 točkami (7/14 iz igre) in 6 skoki. K.C. Rivers je dodal 14 točk, Billy Baron 13, dvomestna pa sta bila še Arturas Gudaitis (11) in Kevin Pangos (10).

Fener ima zdaj razmerje zmag in porazov 14-10 in je na šestem mestu lestvice. V naslednjem krogu bo v Carigradu gostil Albo. Zadnji poraz v evroligi je turška ekipa zabeležila 17. decembra v Kaunasu.

Zenit je doživel tretji zaporedni poraz in so zdaj pri 13-9. Njihov naslednji nasprotnik bo Panathinaikos, ki ga bodo gostili v Sankt Peterburgu.

Vse tekme Evrolige spremljajte v živo na programih Sportkluba.