Uradno: Kurtianitis dobil odpoved, znano ime novega trenerja

Evroliga 15. Jan 202116:44 0 komentarjev
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Litvanec Rimas Kurtianitis od petka naprej ni več trener ruskega košarkarskega kluba Himki. Kljub visokim vložkom v ekipo so daleč najslabša ekipa v Evroligi.

Glede na vsa ugledna imena v ekipi je bila igra Himkija na določene trenutke prava sramota. Samo v tej sezoni so v klub prišli Errick McCollum, Greg Monroe … vrnil pa se je tudi Jordan Mickey. Ekipa ima tudi močno bazo ruskih igralcev, ki jih vodi Alexey Shved.

Vseeno pa ima ekipa iz predmestja Moskve le dve zmagi in kar 12 porazov.

Himki je Rimasa Kurtianitisa odpustil z namenom, da poizkušajo rešiti vsaj malo ugleda kluba. Evroliga namreč ni naklonjena tako slabim predstavam ekipe, ki ima denar, a tega na parketu ne zna unovčiti.

Kako nemočen in neorganiziran je Himki se je lahko videlo v četrtek v Carigradu, ko je Anadolu Efes slavil z 99:60.

Za novega trenerja ruske ekipe je imenovan 54-letni Andrey Maltsev.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!