Olimpija z novim predsednikom in imenom

Union Olimpija/Facebook

Po volilni skupščini KK Olimpija Ljubljana je nov predsednik kluba postal prvi mož Petrola Tomaž Berločnik.

Union Olimpija

Na volilni skupščini ljubljanskega KK Olimpija v Stožicah, je prvi mož Petrola Tomaž Berločnik, postal novi predsednik kluba, ki se bo od zdaj naprej imenoval Petrol Olimpija. Berločnik je na mestu predsednika kluba nasledil Janija Möderndorferja, ki je bil na tem položaju sedem let.

Podpredsedniki kluba so postali Jože Mermal, Igor Mervič in Tjaša Ficko.

Za prihodnje obdobje je novo vodstvo že določilo smernice delovanja kluba. Bistvo bo v prvi fazi dokončanje finančne sanacije in transparentno poslovanje v okviru strogih finančnih okvirjev. Srednjeročni načrt ostaja povečanje športnih ambicij v regiji in Evropi, dolgoročno pa posegati tudi po najvišjih mestih v ligi ABA in krojiti vrh evropskih tekmovanj.

»V veselje in čast mi je prevzeti mesto predsednika enega najbolj uspešnih in prepoznavnih športnih kolektivov v državi. Ni skrivnost, da smo skupaj s pokrovitelji dolgo sestavljali mozaik, a povsem normalno je, da je za tako široke konsenze potreben čas. Pred nami ni nobene revolucije, klub mora najprej končati sanacijo, ki je v zadnjih letih potekala izjemno uspešno, za kar je treba dosedanjemu vodstvu in pokroviteljem izkazati izjemno pohvalo. Najbolj nevarno bi bilo sedaj prehitro poleteti, zato ostajamo na realnih tleh,” je povedal novi predsednik KK Olimpija Ljubljana, Tomaž Berločnik.