Košarkarji začenjajo s pripravami na EuroBasket

KZS

Slovenska moška članska reprezentanca je z Luko Dončićem in tudi Erazmom Lorbkom začela s pripravami na EuroBasket 2017.

KZS

Slovenska moška članska reprezentanca je v sredo začela s pripravami na evropsko prvenstvo, ki bo med 31. avgustom in 17. septembrom potekalo v Izraelu, Turčiji, Romuniji in na Finskem. Slovenci bodo predtekmovanje odigrali na Finskem.

Pred Košarkarsko zvezo Slovenije se je zbralo šestnajst košarkarjev, ki so z avtobusom odpotovali proti Zrečam, kjer bo potekal prvi cikel priprav. v popoldanskih urah se jim bo pridružil  Anthony Randolph, konec meseca pa še Goran Dragič in Žan Mark Šiško. Med vpoklicanimi najbolj izstopata veteran Erazem Lorbek, ki se po triletnem boju s poškodbami vrača v reprezentanco in Luka Dončić, ki je za medije povedal: Že celo poletje razmišljam o reprezentanci in druženju z novimi soigralci. Komaj čakam, da se vse skupaj začne. Nastop za Slovenijo je zame nov korak v karieri in upam, da bo dober in uspešen. Zagotovo ima Slovenija reprezentanco, ki lahko na evropskem prvenstvu napade najvišja mesta. Moja želja je medalja.”

“S prihodom Erazma je Slovenija še okrepila svojo reprezentanco. Ti igralci tukaj, z izjemo Zorana Dragića, ki je žal poškodovan, so najboljše, kar premora slovenska košarka. Mislim, da če bo kemija znotraj ekipe prave, če se nam bodo poklopile določene zadeve in če bomo imeli še tisti kanček sreče, ki je potreben za vrhunski rezultat, lahko pridemo zelo daleč,” je ob začetku priprav dejal selektor Igor Kokoškov.

Slovenci bodo v pripravljalnem obdobju odigrali devet tekem. Prva bo na sporedu že 30. julija v Rogaški Slatini, kjer se bo Slovenija pomerila z univerzitetno ekipo Rusije, nato pa bodo sledile tekme proti Madžarski, Češki, Hrvaški, Ukrajini, Izraelu, Turčiji in še dvakrat proti Hrvaški.

Slovenska moška članska reprezentanca bo na evropsko prvenstvo odpotovala 28. avgusta. Slovenci bodo nastopali v skupini A na Finskem, kjer jih čakajo tekme s Poljsko, Finsko, Grčijo, Islandijo in Francijo. V drugi del, ki bo potekal v turškem Istanbulu, napredujejo štiri najboljše reprezentance.