Rusi so se znesli nad Hrvaško, znani vsi četrtfinalisti

Alex Livesey Getty Images Sport

Košarkarska reprezentanca Rusije je v zadnjem dvoboju osmine finala "odpihnila" Hrvaško (101:78) in se bo za vstop med najboljše 4 ekipe stare celine pomerila proti Grčiji. Ta je včeraj izločila Litvo.

Prvi polčas sta po pričakovanjih zaznamovala Aleksej Šved in Bogdan Bogdanović, ki sta ves čas vršila pritisk na nasprotnikovo obrambo. Na odmor sta ekipi odšli še skupaj, Rusija je sicer vodila s 46:42, a zdelo se je, da bo tekma do konca izenačena…

Pobožne želje! Rusi so drugi del začeli, kot da igrajo za zlato kolajno, Šved je v tem delu srečanja dosegel 11 točk, sledil mu je še Vitalij Fridzon, tako da je prednost ob koncu četrtine narasla na 15 (72:57).

V zadnji četrtini je Rusija dominirala, Šved je še naprej polnil koš naših južnih sosedov, edini, ki pa je pri Hrvatih še nekako dohajal strelski pohod nasprotnika, pa je bil Bogdanović. Ko sta se razigrala še Andrej Voroncevič in Dmitrij Kulagin, se je hrvaška “ladja” potopila.

Najboljši strelec tekme je bil Bogdan Bogdanović z 28 točkami, Šved se je ustavil pri 27, dvoštevilsko bero točk pa so nabrali še Kulagin (14), Andrej Zubkov (13), Fridzon (13), Timofej Mozgov (10) pri Rusih ter Dario Šarić (13) in Luka Žorić (11) pri Hrvatih.

Rusija se bo v sredo proti Grčiji potegovala za polfinale.