Basket4kids: Plama Pur zadnji udeleženec Final4

sportklub

V odlični organizaciji domačega kluba iz Sežane smo v nedeljo dobili še zadnjega udeleženca slovenskega zaključnega turnirja Basket4kids. Vranom, AKK Branik in Helios Sunsom se je pridružila Plama Pur iz Ilirske Bistrice.

“Fantje, predvsem uživajte v igri. Ne glede na to, ali boste postali profesionalni košarkarji ali ne, vas bodo na ta čas in takšne turnirje vezali najlepši spomini,” je ob uradni otvoritvi zadnjega kvalifikacijskega turnirja Basket4kids v Sežani mladim košarkarjem svetoval ambasador projekta Matjaž Smodiš.

Trikratni zmagovalec Evrolige je tudi tokrat na ogled postavil svoje lovorike, ki jih je osvojil v času svoje izjemno uspešne kariere, mladeničem podelil avtograme in z veseljem ugodil vsem prošnjam za skupinsko fotografiranje.

Ob Smodišu so bili v Sežani največ pozornosti deležni člani Plame Pur iz Ilirske Bistrice, ki so si s tremi zmagami zagotovili zadnjo vstopnico za slovenski Final4. Bistričani so večino dela opravili že na uvodni tekmi turnirja, na kateri so po pravi košarkarski drami z 32:30 odpravili domačo Mesarijo Prunk Sežano. Plama Pur je v nadaljevanju z 38:26 odpravila še zasedbo Nova Gorica mladi ter Hidrio s 34:16 in potrdila zmago nad lokalnimi rivali iz Sežane.

Domačini so v nadaljevanju dobili dve tekmi in na koncu končali na drugem mestu, Nova Gorica mladi je zasedla tretje mesto, Hidria pa četrto.

Kdo bo odpotoval v Beograd?
Slovenski zaključni turnir Basket4kids (nastopajo igralci do 13-leta starosti), na katerem bo znan veliki zmagovalec in potnik na Final4 Evrolige v Beograd (18. do 20. maj), sledi konec marca. V srbski prestolnici bo potekal sklepni turnir vseh najboljših ekip iz regije in podmladkov ekip, ki se bodo pomerile za naslov najboljšega na stari celini.

sportklub

Basket4kids, Sežana, 04.03.2018: