Edo Murić pred začetkom sezone ostal brez kluba

Košarka ostalo 4. Sep 20185:31 > 5:37
fiba.basketball

Slovenski reprezentant Edo Murić ni več košarkar poljske Zielone Gore, za katero je igral v zadnji sezoni.

Poljska Zelena Gora je prekinila sodelovanje s slovenskim repezentantom Edom Murićem, ki je v ta klub pripel pred koncem leta 2017. Pred tem je Murić igral za Efes iz Istanbula, še prej pa igral za Banvit, ki ga še vedno vodi slovenski trener Sašo Filipovski.

V poljski ligi je Murić na tekmo v povprečju dosegal 4,6 točke, na parketu pa preživel 13 minut na tekmo. Nedavno je Edo Murić za Sportklub povedal, da je pripravljen na novo sezono na Poljskem, njegov takratni klub pa bo letos zaigral tudi v močni VTB ligi.

Na vprašanje v kateri klub bi se najraje vrnil, če bi imel to priložnost, pa je Murić odgovoril: “Če bi bile zadeve urejene je stvar jasna – Partizan. Imam veliko željo spet zaigrati za ta klub. To je eno najlažjih vprašanj. Po Partizanu sem igral že za tri druge klube, ki pa jih vseeno zares spoštujem. Tega občutka, ki ga dobiš tam, se ne da kupiti. Ostali klubi imajo denar, imajo dobre razmere, a poleg tega pa nič drugega. Ko igraš v dvorani Pionir pred črno-belimi barvami je kot da sanjaš.”