Grgić izbral 12 igralk za zadnji cikel kvalifikacij

Košarka ostalo 7. Nov 201814:06 > 14:11
Twitter, KZS

Selektor ženske članske reprezentance Damir Grgić je izbral 12 košarkaric, ki bodo zastopale barve Slovenije v zadnjem ciklu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019. Slovenke čakata gostujoča dvoboja s Finsko in Francijo.

Slovenska ženska članska izbrana vrsta se bo na pripravah za zadnji dve kvalifikacijski preizkušnji v ponedeljek zbrala v Laškem. Selektor Damir Grgić bo tudi tokrat računal na preverjena imena, ki zadnji dve leti tvorijo jedro ženske članske reprezentance.

Resda bo izmed nosilk igre pogrešal Rebeko Abramovič, ki bo tokratno reprezentančno akcijo izpustila zaradi službenih obveznosti ter Tino Trebec, ki še okreva po poškodbi hrbta. Zato pa bosta slovenski dres znova oblekli Nika Barič in Eva Lisec. Obe sta zaradi poškodb izpustili pretekli reprezentančni cikel, v letošnji sezoni pa v klubski sredini že kažeta odlične predstave. V primerjavi s februarskimi aktivnostmi med dvanajsterico reprezentantk prav tako manjkata Tina Cvijanović in Althea Gwashavanhu, ki je zaključila svojo športno pot. Z dobrimi igrami v nemškem prvenstvu si je reprezentančni dres ponovno prislužila Eva Rupnik, na svoje prve minute v članski reprezentanci pa bo upala mlada Lea Debeljak.

Slovenke so prve štiri kvalifikacijske dvoboje opravile z odliko, saj neporažene zasedajo prvo mesto v skupini E in so tako z nogo in pol že udeleženke zaključnega turnirja najboljših šestnajstih reprezentanc, ki bo junija in julija 2019 v Srbiji in Latviji. Izbranke Damirja Grgića so dvakrat ugnale Romunke ter pred domačimi navijači visoko premagale Finke in z najboljšo predstavo v kvalifikacijah tudi favorizirane Francozinje.

Obračun s Finkami se bo v Helsinkih v soboto, 17. novembra, začel ob 17.30 po slovenskem času, štiri dni kasneje pa bodo slovenske košarkarice gostovale še v francoskem mestecu Charleville-Mézières ob belgijski meji. Na parket bodo stopile ob 20.45 uri. Pred odhodom na gostovanji se bodo Slovenke v pripravljalni tekmi, ki bo zaprta za javnost pomerile s Švedinjami.

Damir Grgić, selektor slovenske ženske članske reprezentance:“Pred nami je novo reprezentančno druženje, ki ga vsi že nestrpno pričakujemo. Verjamem, da bodo igralke in strokovni štab v Laško prišli dobre volje in se bomo v odličnem vzdušju kvalitetno pripravili na gostovanji na Finskem in v Franciji. Zaradi težav s hrbtom sicer ne moremo računati na Tino Trebec, Rebeka Abramović bo tokrat odsotna zaradi službenih obveznostih, zato pa bosta reprezentančni dres po odsotnosti v preteklem ciklu ponovno oblekli Nika Barič in Eva Lisec. Znova bomo priložnost za stik z najboljšimi članskimi reprezentantkami ponudili mladim perspektivnim košarkaricam. Tokrat bo to Lea Debeljak. Zavedamo se, da so vrata do drugega zaporednega nastopa na evropskem prvenstvu na stežaj odprta. Na obeh tekmah se želimo predstaviti s pristopom in igro, ki nas krasita v zadnjem obdobju ter tako upravičiti trenutno mesto na lestvici in še enkrat več navdušiti navijače in slovensko košarkarsko javnost ter se skupaj veseliti novega velika uspeha slovenske ženske košarke.”