Košarka 3×3: Spremljajte Slovenijo na SP v Amsterdamu

KZS

Slovenska moška reprezentanca v košarki 3x3 se bo na letošnjem svetovnem prvenstvu v Amsterdamu, za napredovanje iz skupine C, pomerila s Kitajci, Litvanci, Katarci in Francozi. Vse nastope slovenske izbrane vrste, bo med 18. in 23. junijem moč spremljati v neposrednem prenosu na Sportklubu.

Štirideset sodelujočih ekip, 20 moških in 20 ženskih, se bo v prihajajočih dneh, v nizozemski prestolnici borilo za najprestižnejši naslov v košarki 3×3. Slovenska članska reprezentanca v košarki 3×3 se bo kot nosilka skupine C srečala s Kitajci, Litvanci, Katarci in Francozi. Slovenijo bodo na tekmovanju zastopali izkušeni člani ekipe Piran, v postavi; Gašper Ovnik, Simon Finžgar, Adin Kavgić in Anže Srebovt.

Slovenski košarkarji so leta 2016 v Romuniji postali evropski prvaki, leto kasneje pa so prav na tem prizorišču v Amsterdamu osvojili srebrno medaljo. Leta 2016 ter 2018 so odličjem na evropski ravni dodali še dve bronasti medalji s svetovnih prvenstev.

Matic Vidic, selektor slovenske reprezentance v košarki 3×3: “Na prizorišče v Amsterdamu nas vežejo lepi spomini, saj smo pred dvema letoma tukaj osvojili srebrno medaljo. Fantje, ki na letošnjem svetovnem prvenstvu zastopajo Slovenijo, na mednarodnih ekipnih tekmovanjih igrajo pod imenom Piran. Veseli me, da sta se po poškodbi uspešno vrnila Simon Finžgar in Adin Kavgić. Cilji ostajajo podobni kot v preteklih letih, fantje dobro poznajo sistem igre 3×3 in verjamem, da se tudi letos ne bodo ustavili v skupinskem delu. Vsi si seveda želimo čim višje uvrstitve, kar bi zagotovo bila tudi dobra popotnica za Olimpijske igre 2020 v Tokiu.

Urnik tekem slovenske reprezentance:

Sreda, 19. junij:
10:50 SLOVENIJA : KITAJSKA