Nekdanji zmaj na pragu naslova prvaka!

Getty Images

H koncu gre tudi madžarsko košarkarsko prvenstvo, kjer izvrstno kaže slovenskemu trenerju Gašperju Okornu.

Gašper Okorn je po dolgem času v ljubljansko gnezdo prinesel državni in pokalni naslov, toda sezone kasneje, po odločitvi vodstva kluba, ni dokončal na mestu trenerja. Obenem so Ljubljančani ostali tudi brez končnega uspeha. A to ne velja za Okorna, ki je prevzel vodenje madžarskega kluba. Falco KC Szombathely je samo zmago oddaljen od fantastičnega uspeha. Rumeni so bili nazadnje prvaki pred 12 leti, Okorn pa z ekipo v finalni seriji vodi z 2:0. Danšanjo tekmo bodo košarkarji Falca igrali v gosteh v Kormendu, kjer na naslov državnega prvaka čakajo od leta 2003.

Mimogrede, Okornova četa je zadnji poraz v državnem prvenstvu utrpela 21. aprila ravno v Kormendu.

Kormend – Falco, 0:2, tretja tekma danes ob 18:30.