B4K: Kot zadnji na F4 še Črnomelj

Sportklub Slovenija

Po Triglavu, Murski Soboti in Sežani se je na slovenski zaključni turnir velikega regionalnega projekta Sportklub, Basket4Kids, uvrstil še Črnomelj, ki je bil kot domačin najboljši na četrtem kvalifikacijskem turnirju. V Beli Krajini so se predstavili še člani Grosupljega, Krškega in Trotov.

Povezano

S turnirjem v Črnomlju, kjer je Basket4Kids gostoval prvič, smo prišli tudi do konca tretje sezone rednega dela B4K v Sloveniji. V začetku leta 2020 sledi še zaključni turnir (ime organizatorja bo znano naknadno), na katerem se bodo pomerili Triglav, Murska Sobota, Sežana in Črnomelj, ki je bil najboljši v Beli Krajini. Zmagovalca nato čaka še nastop na končnem turnirju, ki se bo odvijal predvidoma meseca maja 2020.

Domačini na prvi tekmi ničesar niso prepustili naključju. Hitro so prevzeli nadzor nad dogajanjem na parketu in Trote, ki so navduševali predvsem z natančnim metom izza črte, odpravili s 46:20. Drugi dvoboj dneva je ponudil obračun med Krškim in Grosupljem, ki je svoj prvi nastop v B4K kronal z visoko zmago s 54:12.

Po kratki predstavitvi tekmovanja sta na parket stopili ekipi Grosupljega in Črnomlja. Po pričakovanjih smo videli zanimivo košarkarsko predstavo. Na koncu so bili s 37:29 boljši domači in tako opravili večino dela na poti do končnega prvega mesta.

Z zanimivo košarkarsko predstavo so na četrti tekmi postregli tudi igralci Krškega in Trotov. Novomeščani so bili blizu prvi zmagi, a po napetem zaključku morali priznati premoč Krčanom (30:23). Grosupeljčani so na peti tekmi prišli do druge zmage (Trote so odpravili z 36:18), domačini pa so na šesti potrdili prvo mesto s tretjo zmago, potem ko so s 35:15 odpravili Krško.

Sportklub Slovenija

Helios, Slovan. Kdo bo tretji?
Tudi v tretji sezoni Basket4Kids nastopajo mladi košarkarji iz kategorije U-13. Prva sezona je v Sloveniji minila v znamenju Heliosa, ki je nato slavil tudi v absolutni konkurenci, medtem ko se je druga sezona razpletla po željah članov Slovana. Kdo bo najuspešnejši letos?

Tudi letos si bodo zmagovalci regijskih turnirjev izborili mesto na državnem “Final 4”. Zmagovalce državnih zaključnih turnirjev nato čaka še nastop na končnem turnirju, ki se bo odvijal predvidoma meseca maja 2020.

Basket4Kids je ideja TV Sportklub, ki smo jo prvič izvedli v sezoni 2017/2018. Že v prvi sezoni je turnir postal eden vodilnih košarkarskih turnirjev v regiji za otroke stare do 13 let. V prvi sezoni je sodelovalo 96 ekip, minulo sezono jih je bilo preko 170, številka pa bo podobna tudi v letošnji sezoni. Ob nadebudnežih iz Slovenije nastopajo še mladci iz Srbije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Makedonije in Črne gore!

Basket4Kids, četrti kvalifikacijski turnir, Črnomelj, 15.12.2019:

Kolpa Črnomelj : Troti 46:20
Grosuplje : Krško 54:12