Najmlajši Antetokounmpo se bo podal v Evropo

REUTERS/Costas Baltas

Alex Antetokounmpo, najmlajši izmed štirih bratov Antetokounmpo bo igral v Evropi. Dejal je, da si želim čimprej postati profesionalec.

Alex Antetokounmpo je končal srednjo šolo v Ameriki in čeprav je imel zanimive ponudbe s strani tamkajšnjih fakultet se je odločil, da se vrne v Evropo. Po njegovem mnenju je to najboljši način, da se pripravi na ligo NBA

“Razmišljam o možnostih. Imam več ponudb iz Amerike toda odločil sem se, da bom zaigral v Evropi. Želim si čimprej postati profesionalec. Vzgojen sem bil v Evropi, poznam evropsko košarko in mislim, da je najboljše da zaigram za evropski klub. Treniral in tekmoval bom z odraslimi ter tako izkusil močno konkurenco in pritisk z vseh strani. Tako bom napredoval na vseh ravneh,” je dejal Alex Antetokounmpo.

Alex se je rodil leta 2001. Igra na položaju krila in je visok približno 200 centimetrov. Nekateri napovedujejo, da bo leta 2021 izbran v prvem krogu nabora NBA. Njegovi starejši bratje so trenutno že v ligi NBA. Skupaj z Giannisem je pri Milwaukeeju Thanasis, ki je dolgo časa igral za Panathinaikos. Kostas Antetokounmpo pa je član Los Angeles Lakersov.