Olimpija šele po podaljšku premagala Igokeo

Liga ABA 2. Okt 201723:50 > 23:53
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije so slavili na uvodni tekmi lige ABA in po podaljšku v Stožicah premagali Igokeo z rezultatom 95:93.

Petrol Olimpija je slabo pričela tekmo proti Igokei in se takoj v samem uvodu znašla v zaostanku. Potem pa so Ljubljančani počasi začeli prevzemati pobudo in z dobro igro prišli do prednosti. V domači igri je bilo kar nekaj nihanj. Na koncu so prvi polčas dobili z 39:35.

Tudi drugi polčas je bil izzenačen, Olimpija nikakor ni našla recepta kako zaustaviti Desmonda Washingtona, ki je tekmo končal pri 35-ih točkah, zadeval pa je iz vseh mogočih položajev. Ko gostje niso vedeli kaj bi z žogo je le ta prišla v roke Američana, ki je povečini uspešno zaključeval napade. Na srečo je bila Olimpija razpoložena v napadu. Nekaj težav je našim v drugem polčasu povzročila četrta osebna napaka Devina Oliverja, ki pa ga je več kot solidno zamenjal Dražen Bubnič. V drugem polčasu je tudi nekaj sodniških odločitev šlo v gostujočo korist, ki so predvsem v tretji četrtini držali stik z Olimpijo predvsem po uspešno izvedenih prostih metih.

Olimpija je nekaj sekund pred koncem vodila s 83:81 in imela celo napad za zmago, vendar so naši izgubili žogo Igokea pa je prek Miloševića prišla do podaljška.

Slednji so bolje pričeli podaljšek in povedli s štirimi točkami, vendar ravno to je prebudilo Olimpijo, ki je zaigrala agresivneje in hitro prešla v vodstvo. Potem je sledila še peta osebna napaka Washingtona in tekma je bila odločena. Olimpija pa jo je dobila s 95:93.

Za domače sta po 20 točk dosegla Morgan in Hrovat. Battle jih je dodal 16, Oliver 14, Špan 13, Bubnić 8, Radulović in Kastrati pa po 2 točki.