"Zmaji" Zagreb zapuščajo sklonjenih glav

Liga ABA 5. Okt 201719:56 > 20:04

Košarkarji Petrol Olimpije so v 2. krogu jadranske lige doživeli prvi poraz. V Zagrebu je bila tokrat s 96:85 boljša Cibona, ki jo vodi slovenski strokovnjak, Slobodan Subotić.

Olimpija je dobro odprla tekmo in vodila večji del prve četrtine. Največ z 21:16, potem ko je dva prosta meta zadel Gregor Hrovat, ki je bil z devetimi točkami najboljši strelec zmajev v tem delu tekme. Tudi v nadaljevanju je bilo srečanje izenačeno. V 16. minuti je bil izid še izenačen (40:40), nato pa so domači do odmora ušli na 52:46.

Cibona je drugi polčas odprla s petimi zaporednimi točkami Clevelanda H. Melvina in košem Luke Žorića za 59:46 po vsega dobri minuti igre. Trener Ljubljančanov Gašper Okorn je vzel minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je prednost Cibone v 25. minuti narasla na +16 (63:47). Slabi obrambi Olimpije sta največ težav povzročala Melvin in Marko Tomas. Do konca četrtine so zmaji vendarle uspeli prepoloviti zaostanek (75:67).

V zadnji četrtini so zmaji neuspešno lovili priključek. Ko je Žorić, ki se je razigral v drugem polčasu, v 36. minuti s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za +12 (83:71), je Okorn vzel minuto odmora. Po njej je Erjon Kastrati s trojko vlil nekaj upanja, a je takoj vrnil Rozić. Vse upa zmajev je z zabijanjem za 90:76 dve minuti pred koncem razblinil Melvin.