Krka v Čačku do vrnitve v (prvo) ABA ligo

Liga ABA 4. Apr 201820:57 > 21:02
ABA/Ivica Veselinov

Na finalu zaključnega turnirja ABA 2 lige v Čačku je Krka s 87:73 premagala Sixt Primorsko in si s tem zagotovila uvrstitev v prvi rang regijskega tekmovanja, kjer bodo Dolenjci zamenjali MZT iz Skopja.

Po izenačenem prvem polčasu je bila Krka v drugem delu precej boljši nasprotnik. Fantje iz Novega Mesta so tretjo četrtino dobili kar z 21:9, približno osem minut pred koncem vodili z 72:54 in bilo je jasno, da je vprašanje zmagovalca turnirja praktično odločeno.

Tehtnico so na stran zeleno-belih nagnili Domen Bratož (18 točk), Marko Jošilo (16) in Paolo Marinelli (16). V vrstah slovenskih pokalnih prvakov so so v dvoštevilskem točkovnem faktorju tekmo zaključili Tadej Ferme (14 točk), Shawn King (11) ter Marjan Čakarun in Matic Rebec (10).