Boleč poraz za Krko v Laktaših

Liga ABA 26. Okt 201818:06 > 18:07
liga ABA

Potem, ko je Krka v prejšnjem krogu presenetila in pred domačimi gledalci ugnala Partizan je tokrat razočarala in na uvodni tekmi kroga v Ligi ABA visoko izgubila z Igokeo.

Igokea je v svoji domači dvorani brez večjih težav slavila z 91:73. Za Krko je to tretji poraz, ekipi sta sedaj izenačeni in sta pri sedmih točkah.

Domači so suvereno krenili v tekmo in zelo hitro prišli do dvomestne prednosti. Novomeščani so se po slabem uvodu vendarle prebudili in prišli nekoliko bližje na minus 6 do konca prve četrtine.

V drugi četrtini je Igokea delovala še bolje, Krka pa je začela toniti v vse višji zaostanek. Na odmor so odšli z rezultatom 50:32.

Zaostanek je bil velik, a Krki se je uspelo dokopati do najmanj devetih točk zaostanka kar pa je bilo na koncu seveda absolutno premalo z zmago. Igokea je na koncu slavila z 18 točkami prednosti.

Največ točk za Novomeščane je dosegel Dino Cinac in sicer 13. Domen Lorbek pa je za Igokeo prispeval 10 točk.