Božično presenečenje: Krka doma premagala prvake!!

Liga ABA 24. Dec 201818:31 > 18:32
ABA/Ivica Veselinov

Krka si je na predbožični večer priigrala pomembno zmago proti evroligaški ekipi Budučnosti. Novomeščani so pred domačimi gledalci slavili z 69:64.

Krka je dan pred božičem prišla do presenetljive in odmevne zmage nad prvakom in ekipo iz Evrolige. Pred domačimi gledalci so predvsem zaradi odličnega prvega polčasa na koncu slavili z 69:64.

V prvem polčasu so bili Črnogorci povsem nebogljeni, v prvi četrtini so dosegli zgolj in samo pet točk, v drugi so se malce popravili in jih dosegli 14. Novomeščani pa so predvsem zaradi odlične obrambe na odmor odšli s prednostjo 34:19.

V drugem polčasu se je slika na parketu pričakovano spremenila, aktualni prvaki lige ABA so se želeli dolenjcem čim hitreje približati. Po koncu tretje četrtine so zaostanek prepolovili in obetala se je infarktna končnica.

Novomeščani so zadnjih deset minut držali prednost in se niso predali na koncu pa povsem zasluženo slavili s petimi točkami prednosti.

Krka, ki je prišla do četrte zmage v sezoni je še naprej na zadnjem mestu, vendar točkovno izenačena s kar štirimi ekipami.