Odlična novica! Jure Zdovc novi trener Petrol Olimpije!

Liga ABA 19. Feb 201920:06 > 20:10

Slovenski strokovnjak Jure Zdovc je postal novi trener Petrol Olimpije. Dolgo časa se je potihoma govorilo, o tem, da bi se Zdovc lahko vrnil na klop ljubljanskega kluba, sedaj pa je vse skupaj postalo tudi uradno.

Nekdanji slovenski selektor Jure Zdovc je postal novi trener Petrol Olimpije, ki jo je do sedaj vodil Saša Nikotovič. Slednji je službovanje pri zmajih zaključil predvsem zaradi dejstva, ker Petrol Olimpija ni osvojila Pokala Špar oziroma se ni uvrstila niti v polfinale. Klub je z njim sporazumno prekinil pogodbo.

Na mesto trenerja se tako vrača Zdovc, ki je bil trener Olimpije že v tistem zlatem obdobju med leti 2009 in 2011, ko je ljubljanski klub igral še v Evroligi in sodil celo med najboljše klube v Evropi.

Kot glavni trener je Jure Zdovc nazadnje deloval v zagrebški Cedeviti, s katero je v minuli sezoni postal hrvaški državni in pokalni prvak. Med drugim naj bi pred kratkim zavrnil tudi klub iz Turčije in na nek način dal prednost ljubljanskemu klubu.

Ob podpisu pogodbe pa je novi trener in ljubljenec ljubljanskega občinstva dejal: “Občutki ob vrnitvi v Petrol Olimpijo so mešani. Zelo vesel sem, da se vračam domov, v klub, pri katerem zagotovo pri meni prevladujejo emocije pred mislimi in čisto glavo. Zavedam se, da me čaka veliko zahtevnega in težkega dela. Vodenje najuspešnejšega košarkarskega kluba v zgodovini slovenske košarke je velika odgovornost, saj se od Petrol Olimpije pričakuje, da zmago kot po pravilu slavi na vsaki tekmi. Naš glavni cilj v tej sezoni je prav zagotovo pridobiti znova zmagovalno mentaliteto in se dokazovati vsako tekmo znova.”