Zvezda z izjemno strelsko predstavo odpihnila Budućnost

Liga ABA 12. Apr 201918:42 > 19:01
Crvena zvezda mt:s

Košarkarji Crvene zvezde so dobili prvo tekmo finalne serije Lige ABA. Rdeče-beli so Budućnost premagali z 91:72, do odločilne prednosti pa prišli v tretji četrtini.

Prvi polčas je bil zelo izenačen. Gostje so v drugi četrtini vodili tudi s sedmimi točkami prednosti, a po odmoru preveč popustili. Zvezda je v izjemni tretji četrtini prišla do odločilne prednosti, delo pa končala v zadnjih desetih minutah, ko so gostitelji z izjemnim metom za tri točke igrali v stilu Golden Stata iz Lige NBA. Beograjčani so za tri metali 54-odstotno (12/22).

Prvo ime Zvezde je bil z 19 točkami in petimi podajami Billy Baron, pri gostih pa je z 18 točkami izstopal le Norris Cole.

V Ligi ABA sicer spremljamo ponovitev lanskega finala, ki ga je s skupnim izidom 3:1 dobila črnogorka Budućnost, ki si je z naslovomo zagotovila evroligaško vstopnico.

Finalna serije se igra na tri dobljene zmage.