ANKETA: Olimpija v družbi predstavnikov Olympiacosa

Liga ABA 18. Apr 201912:16 > 12:31
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Vodstvo grškega velikana te dni potuje po Balkanu in preverja možnosti za igranje v ABA ligi.

Olympiacos je že dva meseca v hudem sporu z vodstvom grške košarkarske lige. Tekem proti Panathinaikosu rdeče-beli ne želijo igrati, zato ni jasno, kako in kje bodo igrali v naslednji sezoni. V primeru, da bodo v letošnjem letu izpustili še eno tekmo proti zelenim deteljicam jim grozi izpad v drugo grško ligo, kar bi avtomatično pomenilo, da se:

a.) klub zapre, zadnji pa naj ugasne luč
b.) klub poišče alternativno možnost igranja

Ravno zaradi tega pa zelo aktivno iščejo zaveznike v drugih tekmovanjih, ki bi jih sprejeli medse. Grki so doslej že obiskali Beograd in Zagreb, v Ljubljani pa so se odločili za sestanek z (bodočim) ABA2-ligašem.

Na tem mestu naj omenimo, da morebitno igranje 3x prvaka Evrope v ABA1 ligi ne bi vplivalo na prehodnost ostalih klubov v najmočnejše klubsko košarkarsko tekmovanje v Evropi. Olympiacos ima permanentno licenco, zato se prehodnost s tega področja za klube ABA lige ne bi zmanjšala.