Olimpija šele po dveh podaljških strla odpor Igokee

Liga ABA 19. Okt 201922:31 > 22:33
ABA League/Nenad Vuruna

Cedevita Olimpija se je v 3. krogu Lige ABA na gostovanju v Laktaših pri Igokei veselila še tretje zmage v jadranski druščini, potem ko je domače po dveh podaljških premagala s 95:90. Za zmaje je bila to sploh prva zmaga v dvorani v Laktaših.

Cedevita Olimpija se je morala močno potruditi za prvo zmago v Laktaših, saj smo odločitev o zmagovalcu dočakali šele po dveh podaljških. V obeh primerih so bili v prednosti Ljubljančani, domačim pa je oba podaljška s trojko prinesel Keenan Evans, Igokea se na koncu kljub temu ni uspela izogniti še tretjemu letošnjemu porazu, zmaji pa so se s tretjo zaporedno zmago na vrhu lestvice izenačili z FMP-jem.

Domači so imeli na začetku druge četrtine najvišjo prednost 11 točk, vendar jih je Olimpija ujela že do odhoda na odmor in napovedala razburljiv zaključek. V drugem polčasu nobena od ekip ni imela več kot tri točke prednosti, zmaji pa so odpor domačih strli šele po drugem podaljšku.

Pri Olimpiji je s 30 točkami blestel kapetan Jaka Blažič, Ryan Boatright jih je dodal 20, Codi Miller-McIntyre pa 16, pri domačih je bil z 20 točkami in šestimi podajami najučinkovitejši Evans.