Blažič v Tivoliju zrušil Mego po dveh podaljških

Liga ABA 21. Dec 201919:13 > 19:16
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Cedevita Olimpija se je morala pošteno namučiti, da je dobila zadnjo domačo tekmo v letu 2019, ki jo je odigrala v legendarnem Tivoliju. Ljubljančani so bili v 12. krogu Lige ABA po dveh podaljških s 112:102 boljši od Mege Bemax.

Mega Bemax je bila boljša v prvem polčasu in na odmor odšla s prednostjo 48:42. V tretji četrtini ni bilo rezultatske spremembe, v zadnjih desetih minutah pa je Cedevita Olimpija uspela nadoknaditi zaostnek in priti do podaljška.

Tudi v prvih petih dodatnih minutah sta bili ekipi povsem izenačeni, domači pa so šele v drugem podaljšku uspeli streti odpor gostov.

Za zmago Ljubljančanov je bil s 33 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami najzaslužnejši Jaka Blažič, Marko Simonović jih je dodal 19, Codi Miller-McIntyre 17, Edo Murić pa 13.

Pri Megi je bil s 27 točkami najbolj razpoložen Kendrick Perry, ki je klub okrepil pred dnevi, Marko Simonović jih je dosegel 18, mladi Slovenec Blaž Mesiček pa 14.