Jaramaz s trojko od table "ukradel" zmago Olimpiji

Liga ABA 11. Jan 202020:50 > 20:53
KK Partizan NIS

Derbi 15. kroga Lige ABA med Partizanom in Cedevito Olimpijo se je končal na senzacionalen način s 96:95. Črno-belim je zmago v zadnji sekundi z neverjetno trojko iz obrata (žoga se je v koš odbila od table!) prinesel Ognjen Jaramaz. Krka v Novem mestu presenetila Budućnost.

Partizan je imel prednost večji del srečanja, toda v zadnje trenutke dvoboja je šla s prednostjo Cedevita Olimpija. Po dveh trojkah Ryana Boatrighta in Jake Blažiča iz težkih položajev so Ljubljančani izenačili na 91:91 dobri dve minuti pred koncem. Boatright je 17 sekund pred koncem zadel tudi za vodstvo Olimpije s 95:93. Po minuti odmora je Mike Zirbes blokiral poizkus Ognjena Jaramaza, a je slednji prišel do odbite žoge. Blažič je naredil osebno napako, nato pa še eno, saj Olimpija še ni bila v bonusu.

Domači so imeli na voljo še sekundo. Nemanja Gordić je iz avta podal do Jaramaza, ki je znal izkoristiti dejstvo, da je v ključnem trenutku spodrsnilo Filipu Krušlinu, in zadel iz osmih metrov z metom od table. Slavje v beograjski Areni se je lahko začelo.

V prvem polčasu je Olimpija močno nihala v igri. Ob odhodu na odmor je imel Partizan prednost osmih točk (55:47), ob koncu tretje četrtine pa je vodil za 12 (81:69). Na koncu so zmaji uspeli priti do izenačenja, zmago so imeli na dlani, a po dramatični končnici ostali brez zmage.

Junak dvoboja v Areni Jaramaz je dosegel 16 točk in šest podaj, Rade Tagorac jih je dodal 14. Pri gostih je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Blažič, Mikael Hopkins jih je dosegel 13.

Partizan je po novi zmagi na vrhu lestvice z 12 zmagami in samo tremi porazi, sledita Budućnost (11-4) in Olimpija (10-5). Partizan bo v naslednjem krogu Lige ABA gostovala pri FMP-ju, medtem ko Ljubljančane čaka domači obračun z Mornarjem.

Budućnost praznih rok iz Novega mesta
Krka je slabo začela obračun proti Budućnosti, saj so gostje hitro povedli z 8:1, ob koncu prve četrtine pa vodili z 18:12. Novomeščani so se v drugi četrtini vrnili in povedli s šestimi točkami prednosti (35:29), po delnem izidu 7:0 pa so na odmor z minimalno prednostjo vendarle odšli gostje (35:36).

Izenačena igra se je nadaljevala tudi v tretji in četrti četrtini. Na koncu je bila odločilna trojka Glenna Coseyja štiri sekunde pred koncem za zmago Krke s 73:72.

Primorska je na gostovanju v Baru izgubila z Mornarjem, ki je slovenske prvake odpravil z 99:84.