ABA: Bo vse jasno v drugi polovici maja?

Liga ABA 22. Apr 202015:54 > 16:03
aba league

Vodilni v ligi ABA so danes imeli sestanek s klubi. Pri vsakemu so predstavili svoja stališča in predloge glede nadaljevanja tekmovanja. Govora je bilo tudi o tem kaj storiti v primeru, če bo pandemija onemogočila boj za naslov, izpad in uvrstitev v Evroligo.

Kot je v intervjuju za naše srbske kolege pri Sportklubu dejal predsednik lige ABA in direktor Cibone Domagoj Čavlović je šlo za delovni sestanek na katerem so izmenjavali ideje in predloge. Dokončna odločitev bo padla na Skupščini regijskega tekmovanja.

Kar se tiče zaključka sezone so mnenja jasna. Klubi so najprej predstavili ideje in predloge nato pa je sledila razprava. Ali se bo tekmovanje nadaljevalo ali ne je v tem trenutku nemogoče napovedati zato so se soglasno strinjali, da naj bo odločitev sprejeta v drugi polovici maja, ko bo precej bolj jasno kakšne bodo razmere zaradi pandemije koronavirusa.

Kar je bilo jasno že pred začetkom sestanka je to, da se klubi strinjajo, da se liga iz 12 razširi na 14 klubov. To pomeni, da iz elite ne bo izpadel nihče. Nova člana pa bosta po vsej verjetnosti postala Borac iz Čačka ter Split, ki sta ob koncu rednega dela lige ABA2 zasedla prvi dve mesti.

MZT iz Skopja, ki je bil tretji in Sutjeska iz Nikšića, ki je bila četrta pa bosta tako ostala brez elitne lige. Vse to seveda zgolj v primeru, da se ne bo v bližnji prihodnosti kaj drastično spremenilo.

O vsem tem seveda odločajo vodilni v ligi ABA in predstavniki klubov. Toda največja težava je trenutno v tem, da pravila igre v tem trenutku narekuje koronavirus. Sestanek torej ni prinesel nič kaj novega tako, da bo zdaj treba počakati na drugo polovico maja. Na podlagi današnjih predlogov in idej pa bo sprejeta odločitev. Ali pa bo znova prišlo do zamika.