Ostaja pri Olimpiji: Blažič podpisal do 2022

Liga ABA 19. Jun 202019:18 > 19:20
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Kapetan Cedevite Olimpije in trikratni najkoristnejši igralec kola v rednem delu Lige ABA v sezoni 2019/20, Jaka Blažič, je z ljubljanskim klubom podaljšal pogodbo in tako v slovenski prestolnici ostaja še vsaj dve sezoni.

Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Jaka Blažič se je v Ljubljano vrnil poleti leta 2019, in v tekmovalni sezoni 2019/20 iz tekme v tekmo dokazoval, da je eden izmed najboljših slovenskih košarkarjev ta hip. Kar trikrat je bil imenovan za najkoristnejšega igralca kola rednega dela Lige ABA, s tem dosežkom pa je postal edini košarkar, ki je v predčasno zaključeni sezoni 2019/20 nastopal na regionalni sceni, in mu je to uspelo.

V regionalnem tekmovanju je Jaka Blažič zaigral na 21 tekmah, v 28,5 minutah, ki jih je prebil na igrišču, pa v povprečju dosegal 15,1 točko, 5,6 skokov in 2,7 podaje na tekmo. V 7Days EuroCupu je kapetan Zmajev v 27,5 minutah v povprečju beležil 9,8 točke, 4,0 skoke in 2,4 asistence na obračun.

“Vesel sem, da smo se s Cedevito Olimpijo uspeli dogovoriti za podaljšanje sodelovanja. Pred nami je nova sezona, ki prinaša nove izzive, in v katero bomo vstopili s prenovljeno zasedbo. Verjamem, da nas čaka dobra sezona z dobrimi rezultati. Upam, da se vsi skupaj čim prej vidimo v Stožicah,” je dejal Blažič.

Svojo profesionalno športno pot je Jaka Blažič začel leta 2007 v dresu kranjskega Triglava, po dveh letih igranja za gorenjsko moštvo pa se je prvič podal v Ljubljano in leta 2009 oblekel dres Slovana. Tudi na Kodeljevem se je zadržal dve leti, nato pa leta 2011 prestopil v takratno Union Olimpijo. Nosilec igre ljubljanskega kluba je Blažič postal v sezoni 2012/13, ko je v Evroligi v povprečju dosegal 12,4 točke, 4,0 skoke in 1,9 podaje na tekmo, z dobrimi igrami pa je ujel številne poglede košarkarskih strokovnjakov na področju širše regije in se pred začetkom sezone 2013/14 preselil v Crveno zvezdo mts, s katero je leta 2015 tudi postal prvak Lige ABA in osvojil naslov srbskega državnega prvaka.

Olimpija bo v sezoni 2020/21 igrala v Eurocupu.