Barcelona pritiska na Oblaka, zbudil se je Griezmann

Nogomet 25. Apr 202118:33 > 18:35
Antoine Griezmann
REUTERS/Albert Gea

Barcelona je v španskem prvenstvu danes z 2:1 zmagala pri Villarrealu in s tekmo manj na drugem mestu ujela Real Madrid. Za Atleticom Madridom Jana Oblaka, ki ga zvečer čaka zahtevno gostovanje pri Athletic Bilbau, zdaj zaostaja za dve točki. Oba gola za Katalonce je dosegel Antoine Griezmann.

Villarreal : Barcelona 1:2 (1:2)

Strelca: 1:0 Chukwueze 27., 1:1 Griezmann 28., 1:2 Griezmann 35.

Rdeč karton: Trigueros 65. (Villarreal)

V zaključku sezone, ki Barceloni prinaša lov na prvenstveno lovoriko in dvojno krono, se očitno prebuja Antoine Griezmann, ki je tokrat zabil oba gola na zahtevnem gostovanju pri šestouvrščenemu Villarrealu.

Francoski zvezdnik, ki pred tem ni zadel na sedmih tekmah v nizu, je v zadnjem času v odlični strelski formi. Na zadnjih sedmih tekmah je dosegel šest golov, med strelce pa se je vpisal na vseh zadnjih treh tekmah, ki jih je za Barcelono odigral.

Barcelona je gostovanje pri Villarrealu začela odločno in imela dve izjemni priložnosti, a se je pri strelih Frenkieja de Jonga in Lionela Messija izkazal domači vratar Sergio Asenjo.

Barcelona je bila za zapravljene priložnosti kaznovana v 27. minuti, ko je Villarreal v vodstvo popeljal Samuel Chukwueze, ki je prišel sam pred vratarja Marc-Andreja ter Stegna, ga preigral in žogo spravil v gol.

Barcelona se je kot že nekajkrat v tej sezoni po zaostanku pobrala in prišla od preobrata. To ji je uspelo ekspresno. V 28. minuti je Griezmann zadel za 1:1, že v 35. minuti pa je bilo 1:2, ko je Francoz prišel do 11. prvenstvenega gola sezone.

Villarreal je od 65. minute igral z nogometašem manj, saj je bil pri domačih izključen Manuel Trigueros.